Media społecznościowe

Home Media społecznościowe
facebook

Media społecznościowe

Media społecznościowe to coraz prężniej rozwijająca się gałąź marketingu w sieci. Wielu ekspertów i specjalistów zajmujących się marketingiem internetowym oraz kreowaniem wizerunku marki w sieci potwierdza – dzięki mediom społecznościowym firma może się znacznie prężniej rozwijać i szybciej reagować na komunikaty płynące od klientów czy kontrahentów. Jednak to nie jedyne korzyści, jakie płyną z posiadania własnego profilu firmowego na takich portalach, jak Facebook (obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie).

Jakie korzyści firmie daje profil na Facebooku?

Potęgę mediów społecznościowych najlepiej zaprezentować na korzyściach, które płyną z faktu prowadzenia własnego fanpage na Facebooku.

  • Lepszy kontakt z klientami.
  • Możliwość zdobywania nowych kontrahentów.
  • Szansa na zaprezentowanie swoich usług/produktów.
  • Nowa przestrzeń marketingowa.
  • Zbudowanie pozytywnych relacji między firmą a internautami.
  • Poprawa wizerunku firmy w sieci.
facebook3
reklama facebook

Pisanie postów na Facebooku

Jak widać, prowadzenie profilu FB jest dosyć zyskowne dla każdej firmy i dla każdej osoby, która chce zaistnieć w sieci. Jednak uwaga – wyżej wymienione korzyści pojawią się, ale tylko wtedy, gdy profil jest dobrze prowadzony. Niestety czarny brand spowodowany wpadkami czy też niestosownym zachowaniem w sieci może bardzo szybko zniszczyć wizerunek firmy, dlatego prowadzenie profili społecznościowych należy zlecać specjalistom, którzy przed dodaniem każdego posta czy też odpowiedzią na zadane pytanie dokonają analizy i postarają się przewidzieć reakcję społeczności.

Prowadzenie profili Facebook

Profesjonale agencje marketingowe oferują swoim klientom usługę prowadzenia stron na Facebooku – warto skorzystać z tej usługi i oddać media społecznościowe w ręce ekspertów. Właściciel firmy oszczędza w ten sposób czas i nie ryzykuje popełnieniem faux pas, które w sieci nigdy nie zostaje bez echa. Jak podają statystyki, z Facebooka korzysta co ósmy mieszkaniec Ziemi (w styczniu 2014 liczba użytkowników na całym świecie przekroczyła miliard osób) – nie trzeba tłumaczyć, że portal ten stworzył przestrzeń reklamową, z której warto skorzystać. Jeżeli kampanią zajmą się specjaliści, Facebook przyniesie wiele wymiernych korzyści dla każdej firmy. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej agencji – razem stworzymy i poprowadzimy profil, który zapewni Państwa firmie sukces w mediach społecznościowych.

Czy wiesz że…

24
miejsce na świecie zajmuje Polska w liczbie użytkowniów
54%
użytkowników Facebooka to kobiety
109
znajomych ma średnio przeciętny użytkownik Facebooka

thời trang trẻ emWordpress Themes Total Freetư vấn xây nhàthời trang trẻ emshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữHouse Design Blog - Interior Design and Architecture Inspiration